Полуниця альбіон вирощування. Особливості вирощування у відкритому грунті
- Полуниця альбіон вирощування. Особливості вирощування у відкритому грунті
- Полуниця альбион. Полуниця альбіон - вирощування в саду і в домашніх умовах
- Полуниця альбіон: опис. Вирощування полуниці Альбіон: особливості
- Полуниця Альба: опис сорту, характеристика ягід, посадка саджанцями, насінням, фото, відео, відгуки
Полуниця альбіон вирощування. Особливості вирощування у відкритому грунті
Для багатьох садівників вирощування цієї рослини – звична справа. Щоб цей процес став успішним, необхідно знати всі агротехнічні особливості цього сорту.
- Перш, ніж зайнятися посадкою полуниці Альбіон, необхідно правильно підібрати ділянку. Це рослина, тому для нього підійде тільки сонячний ділянку.
- Краще всього віддати перевагу легкій, слабокислою і глинистому ґрунті. Раскислить грунт можна за допомогою вапна або кісткового борошна. Поверхня ділянки повинна бути рівною. В низинних місцях кущі полуниці погано розвиваються і плодоносять через близько проходять ґрунтових вод.
- На глинистих грунтах кущі будуть плодоносити більш дрібними, але солодкими ягодами. Якщо ж посадити саджанці на піщаній землі, то можна отримати урожай великих, але менш солодких ягід. Все залежить від вашого уподобання. У будь-якому випадку грунт повинен бути родючим. Підвищити його поживність можна за допомогою добрив, якими посипають ділянку перед посадкою. На 1 м2 площі вносять суміш з сімдесяти грамів суперфосфату, тридцяти грамів селітри, калію і перегною.
- Врожайність полуниці Альбіон залежить від якості розсади. Визначити хорошу розсаду можна по двом факторам: коренева шийка саджанців повинна бути не більше шести міліметрів у діаметрі, а коренева система – мичкуватої.
- Вирощування полуниці цього сорту здійснюється в кінці літа – на початку осені у відкритому грунті. А перший урожай можна отримати лише на наступний рік, оскільки на першому році життя рослини нарощують кореневу систему і зелену масу. Якщо саджанці посадити навесні, вони не встигнуть вкоренитися і наростити пагони і листя.
- Посадка саджанців здійснюється на глибину двох сантиметрів. Садити рослини бажано в добре прогрітий грунт. Це підвищує схожість молодих рослин. Перед тим, як садити полуницю на ділянці, розсаду поміщають в прохолодне місце на два тижні. Щоб рослини не зів’яли в процесі посадки, їх тримають в притіненому місці, трохи підрізавши кореневу систему. Перерослі коріння можна вкоротити на десять сантиметрів. Щоб саджанці краще вкоренилися, на них обрізають квітконоси, квіткові бутони і листя, залишаючи лише 2-3 аркуша на кущі.
- Посадка рослин проводиться в добре зволожений грунт. Її рясно поливають або чекають, коли пройде хороший дощ. У кожну вириту ямку під посадку необхідно покласти поживну суміш з гною і деревної золи – по одній столовій ложці кожного компонента.
- Полуниця Альбіон любить багато простору, тому кущики садять на відстані тридцяти сантиметрів один від одного, при цьому міжряддя повинні бути не менше сімдесяти сантиметрів. Після посадки рослини рясно поливають. Розростаються вусики можна використовувати для дорощування і збільшення кількості саджанців.
- Опис сорту визначає найкращі кліматичні зони вирощування цієї культури – це США, Канада, Італія, а також країни з теплим кліматом.
Полуниця альбион. Полуниця альбіон - вирощування в саду і в домашніх умовах
Ароматний і солодкий смак, красивий товарний вигляд і транспортабельність - головні якості, якими славиться ремонтантний сорт полуниці Альбіон. Вирощування цієї ягоди можливо як в промислових цілях, так і на садовій ділянці. Полуниця Альбіон - відкриття каліфорнійських селекціонерів. Цей гібрид був отриманий в результаті схрещування двох великоплідних сортів - Клер і Хоней. Період дозрівання ягід триває з кінця весни і до пізньої осені.
зміст
- Перш, ніж зайнятися посадкою полуниці Альбіон, необхідно правильно підібрати ділянку. Це сонцелюбива рослина, тому для нього підійде тільки сонячний ділянку.
- Найкраще віддати перевагу легкій, слабокислою і глинистому ґрунті. Розкислювати грунт можна за допомогою вапна або кісткового борошна. Поверхня ділянки повинна бути рівною. У низинних місцях кущі полуниці погано розвиваються і плодоносять через близько проходять грунтових вод.
- На глинистих ґрунтах кущі будуть плодоносити дрібнішими, але солодкими ягодами. Якщо ж саджанці посадити на піщаній землі, то можна отримати урожай великих, але менш солодких ягід. Все залежить від вашого уподобання. У будь-якому випадку грунт повинен бути родючим. Підвищити його поживність можна за допомогою добрив, якими посипають ділянку перед посадкою. На 1 м2 площі вносять суміш з сімдесяти грам суперфосфату, тридцяти грам селітри, калію і перегною.
- Врожайність полуниці Альбіон залежить від якості розсади. Визначити хорошу розсаду можна за двома чинниками: коренева шийка саджанців повинна бути не більше шести міліметрів в діаметрі, а коренева система - мочковатой.
- Вирощування полуниці цього сорту здійснюється в кінці літа - на початку осені у відкритому грунті. А перший урожай можна отримати лише на наступний рік, оскільки на першому році життя рослини нарощують кореневу систему і зелену масу. Якщо саджанці посадити навесні, вони не встигнуть вкоренитися і наростити пагони і листя.
- Посадка саджанців здійснюється на глибину двох сантиметрів. Садити рослини бажано в добре прогріту грунт. Це підвищує схожість молодих рослин. Перед тим, як садити полуницю на ділянці, розсаду поміщають в прохолодне місце на два тижні. Щоб рослини не зів`яли в процесі посадки, їх тримають в притіненому місці, трохи підрізавши кореневу систему. Переросли коріння можна вкоротити на десять сантиметрів. Щоб саджанці краще вкоренилися, на них обрізають квітконоси, квіткові бутони і листя, залишаючи лише 2-3 листків на кущі.
- Посадка рослин проводиться в добре зволожений грунт. Її рясно поливають або чекають, коли пройде хороший дощ. У кожну вириту ямку під посадку необхідно покласти поживну суміш з гною і деревної золи - по одній столовій ложці кожного компонента.
- Полуниця Альбіон любить багато простору, тому кущики садять на відстані тридцяти сантиметрів один від одного, при цьому міжряддя повинні бути не менше сімдесяти сантиметрів. Після посадки рослини рясно поливають. Розростаються вусики можна використовувати для дорощування і збільшення кількості саджанців.
- Опис сорту визначає найкращі кліматичні зони зростання цієї культури - це США, Канада, Італія, а також країни з теплим кліматом.
Опис сорту Альбіон
Характеристика цього сорту - висока врожайність, зимостійкість рослин і стійкість до посухи. Якщо рослинам наданий правильний догляд, дотримані всі правила агротехніки і сприятливий клімат, то з одного куща можна зібрати від чотирьохсот грам до двох кілограм врожаю за один сезон.
Плоди конічні, щільні, яскраво-червоного відтінку. Це один з найбільш соковитих і ароматних сортів, кущі якого здатні досягати двадцяти, а іноді і сорока сантиметрів у висоту. Листя великі, квітконоси прямостоячі, тому ягоди в період дозрівання не лежать в землі.
Полуниця Альбіон - це культура з підвищеною стійкістю до хвороб і шкідників. Вона не хворіє фітофторозом, антракозом, сірою гниллю, гниллю сердечника і плямистістю, легко переносить різкі перепади температур, морозо- і посухостійка. Тому їй потрібен мінімальний догляд.
Особливості вирощування у відкритому грунті
Для багатьох садівників вирощування цієї рослини - звична справа. Щоб цей процес став успішним, необхідно знати всі агротехнічні особливості цього сорту.
Полуниця альбіон: опис. Вирощування полуниці Альбіон: особливості
Для посадки кущів розсади полуниці Альбіон краще всього підійдуть осінні місяці. Якщо ви захочете висадити полуниці Альбіон навесні, то рослини можуть не встигнути добре прижитися і дадуть урожай на порядок менше очікуваного. Зате при посадці восени, на наступне літо Альбіон віддячить вас достатньою кількістю солодких і великих ягід. При висаджуванні розсади під кожен кущ обов’язково вноситься жменю перегною.
Відстань між рослинами потрібно залишати близько 30-40 см, з величиною міжрядь рівною 40 див. Цей сорт утворює помірна кількість вусів, тому відстежити їх досить нескладно. На самих перших вусах утворюються, як правило, самі сильні розетки з великим потенціалом плодоношення. Саме їх краще залишати вкорінюватися на тій же самій грядці недалеко від маточних кущів.
Так як сорт Альбіон є досить цінним і дорогим сортом, то має сенс намагатися вкорінювати всі його розетки. Але ті, що утворюються на наступних вусах, краще обрізати і дорощувати на спеціальній окремій грядці – в рассадничке. Якщо на розетках першого року з’являються квітконоси, то їх слід прибирати, щоб кущі змогли наростити до зими і наступного сезону більшу кількість коренів і листя. При дотриманні цих умов наступний рік зможе порадувати вас хорошим урожаєм.
Полив для цього сорту має визначальне значення – він повинен бути регулярним і досить рясним. Ось чому найкращим варіантом при вирощуванні полуниці Альбіон буде пристрій крапельної системи зрошення.
Увага! Незважаючи на те що вона родом з південних країн, полуниця Альбіон несхвально ставиться до спеки, тому при збільшенні температури понад +30°С, врожаї зменшуються.
Ранньою весною відразу ж після танення снігу дуже важливо підгодувати кущики полуниці будь-якими органічними добривами. Згодом кілька разів необхідно провести підживлення з використанням комплексних добрив з вмістом мікроелементів в хелатній формі. Особливо важливо для полуниці наявність в достатній кількості хелати заліза. При необхідності в період цвітіння можна провести позакореневе підживлення полуничних кущів добривом з вмістом заліза. Основні ж підживлення проводяться також під час цвітіння і в період утворення перших зав’язей.
Щоб захистити полуниці Альбіон від різноманітних грибкових інфекцій, насамперед, від гнилей, потрібно кілька разів провести профілактичну обробку розчином биофунгицидов: Фітоспорину або Глиокладина. Перша обробка проводиться після сходу снігу, друга – в період цвітіння.
Для посадки кущів розсади полуниці Альбіон краще всього підійдуть осінні місяці. Якщо ви захочете висадити полуниці Альбіон навесні, то рослини можуть не встигнути добре прижитися і дадуть урожай на порядок менше очікуваного. Зате при посадці восени, на наступне літо Альбіон віддячить вас достатньою кількістю солодких і великих ягід.
Правила посадки
Відстань між рослинами потрібно залишати близько 30-40 см, з величиною міжрядь рівною 40 див. Цей сорт утворює помірна кількість вусів, тому відстежити їх досить нескладно. На самих перших вусах утворюються, як правило, самі сильні розетки з великим потенціалом плодоношення. Саме їх краще залишати вкорінюватися на тій же самій грядці недалеко від маточних кущів.
Вкорінювання розеток
Так як сорт Альбіон є досить цінним і дорогим сортом, то має сенс намагатися вкорінювати всі його розетки. Але ті, що утворюються на наступних вусах, краще обрізати і дорощувати на спеціальній окремій грядці – в рассадничке. Якщо на розетках першого року з’являються квітконоси, то їх слід прибирати, щоб кущі змогли наростити до зими і наступного сезону більшу кількість коренів і листя.
Полив
Полив для цього сорту має визначальне значення – він повинен бути регулярним і досить рясним. Ось чому найкращим варіантом при вирощуванні полуниці Альбіон буде пристрій крапельної системи зрошення.
Полуниця Альба: опис сорту, характеристика ягід, посадка саджанцями, насінням, фото, відео, відгуки
Полуниця «Альба» відноситься до категорії ранньостиглих і елітних сортів Полуниці, або садова суниця, «Альба» була виведена дуже відомим італійським підприємством «New Fruts», яке розташовується в місті Чезена. Сорт «Alba» відноситься до категорії ранньостиглих і елітних.
Сорт з’явився на території Європи трохи більше десяти років тому і став дуже популярний не тільки на батьківщині, але й у російських і білоруських садівників, які з задоволенням вирощують її на присадибних ділянках. Сорт придатний для вирощування на грядах відкритого ґрунту в теплицях.
Садова суниця «Альба» не вимоглива до агротехніки
Опис сорту
Кущі садової суниці сорту «Альба» середньорослі, компактні, пристосовані переносити жарку погоду і володіють відмінною посухостійкістю. Висота суничного куща не перевищує 30-35 див. Кущі характеризуються стійкістю до захворювань кореневої системи, ураження борошнистою росою та бактеріальним опіків. При проведенні профілактичних обробок слід враховувати чутливість рослин до ураження антрактозом.
Садова суниця цього сорту не вимоглива до агротехніки і відрізняється високою довготривалою продуктивністю. Врожайність з кожного суничного рослини досягає 1,2-1,3 кг Полуниця, або садова суниця, сорту «Альба» придатна для висаджування як розсадою, яка зберігалася в умовах холодних складів, так і свіжим або касетним розсадним матеріалом.
Суниця «Альба»: особливості сорту (відео)
Сорт відмінно зарекомендував себе при вирощуванні в квіткових горщиках і придатний для формування тунелів. Отримати якісний розсадний матеріал самостійно не становить проблем, так як рослина цього сорту дуже легко розмножується вусами, які можна тривало зберігати без втрати схожості. Можна знизити обсяг хімічного впливу на рослини завдяки стійкості до основних суничним захворювань і шкідників.